Nahrávám...

Dramaturgický plán sezóny 2018/19

"Malí / velcí hrdinové"

Hrdinou nemusí být jen silák nebo udatný rytíř, hrdinství má totiž velké množství podob a my bychom vám některé z nich rádi přiblížili. Naším cílem také je, aby každé představení bylo jedinečným zážitkem nejen pro děti, ale také rodiče nebo učitele - tedy aby inscenace určené primárně dětskému divákovi dokázaly tematicky oslovit i diváka dospělého.

Oscar Wilde, Radek Malý, Matěj Forman

Šťastný princ

Za zdmi krásných paláců, kde se jen tančí, pije a snadno se žije, existuje svět docela jiný. Možná ošklivý, ale dost určitě opravdový. Uprostřed toho světa stojí nádherná zlatá socha prince, který má místo očí drahokamy. Princ shlíží každý den na bídu lidí, kterou za svého života nepoznal.  Pomalu se blíží zima a vlaštovky odlétají na jih, až na jednu malou, které se nechce pryč od té krásné sochy. Její soucitné srdce je totiž silnější než touha po exotických teplých krajinách Ale co princovo srdce olověné? Může se také rozeznít láskou a soucitem?

Výpravná inscenace vzniká v koprodukci s Divadlem bratří Formanů.

Vhodné pro děti od 5 let.

 

Jan Karafiát, Marka Míková

Broučci

Příběh o životě jedné rodiny, která není tak úplně obyčejná - je to totiž rodina svatojánských broučků.  Jsou pohádkoví broučci tak moc jiní než skuteční lidé ze skutečného světa? Dost možná k sobě máme blíž, než bychom si mohli myslet.  Loutkové zpracování dnes již klasického příběhu připomene opravdové lidské vlastnosti, a to nejen ty dobré.

Vhodné pro děti od 4 let.

Premiéra: 15. prosince 2018

 

Iva Procházková, Jakub Maksymov, Matouš Danzer

Myši patří do nebe

Kdopak by se lišky bál? No, třeba taková myš určitě ano! Ale co když se tato dvě znepřátelená zvířata potkají ve zvířecím ráji, kde už nikdo nemá hlad, a tím pádem ani potřebu lovit? Můžou se spolu dva tak rozdílní tvorové kamarádit, nebo je vztah lovec-kořist i v posmrtném životě nepřekonatelný? Dramatizace pohádkové bajky o zažitých předsudcích a stereotypech, ve které je motiv smrti podán tak, že se ho malý divák nezalekne, a přijme ho jako součást příběhu.

Vhodné pro děti od 3 let.

Premiéra: 2. března 2019

 

Jiří Jelínek

Dlouhý, Široký a Bystrozraký

Existují princové, kteří jsou krásní. Existují princové, kteří jsou chytří! Stateční! No, a pak existuje náš princ který by bez Dlouhého,Širokého a Bystrozrakého nedokázal vůbec nic..... leda že by? Pohádka o odhodlání zasloužit si svou princeznu v autorském zpracování.

Vhodné pro děti od 4 let.

Premiéra: 20. dubna 2019

 

Matouš Danzer, Vladimír Novák

Prapodivné království

V jedné daleké opuštěné krajině žije velmi chudý chlapec a kromě kouzelných fazolí, díky kterým může mluvit se zvířaty, nemá vůbec nic. Opravdu nic?  To přece není možné, že?  Ono totiž takové zdánlivé nic může být mnohem silnější než hmatatelné něco. Třeba odvaha a dobré srdce často zmůžou víc než všechno bohatství a sláva světa. Příběh o silném chlapci, který se nebál postavit ani nespravedlivému králi.

Vhodné pro děti od 6 let.

Premiéra: 22. června 2019